МХТР

Рада

Засідання ради відбувається кожен другий вівторок місяця

Міжвідомчу художньо-технічну раду з іграшок та навчально-наочних посібників створено з метою захисту дітей від продукції, здатної через низький психолого-педагогічний та художньо-технічний рівень нанести шкоди фізичному та психічному здоров’ю дитини. У відповідності з ГОСТ 15.009-91 «Система постановки продукції на виробництво» на Раду покладено функцію  затвердження зразків-еталонів нових іграшок.

Затвердженню зразків-еталонів передує проведення експертизи, що передбачає апробацію іграшок у дитячих колективах, встановлення вікової  адресованості  іграшок, визначення відповідності їх змісту державним стандартам освіти, внесення рекомендацій та зауважень щодо художньо-технічних характеристик іграшок.

Наявність педагогічного компоненту в системі перевірки якості дозволяє забезпечити захист дітей від  аморальних, педагогічно шкідливих іграшок, що провокують агресію, жорстокість, насильство, ранні сексуальні прояви,  цинічне ставлення до загальнолюдських цінностей.

Не меншої шкоди споживачеві завдає беззмістовна експлуатаційна документація до іграшок з численними граматичними та стилістичними помилками, відсутністю будь-якої логіки у викладенні змісту гри,особливостей використання іграшок, внаслідок чого споживачеві наносяться моральні та матеріальні збитки.

Основне завдання Ради -  реалізація державної політики у галузі розроблення і виробництва іграшок та навчально-наочних ігрових посібників, що забезпечують змістовне дозвілля дітей і можуть бути використані у навчально-виховному процесі.

Основна функція Ради –   практична допомога авторам, конструкторам, художникам, виробникам, педагогам, батькам  - усім, чия діяльність пов’язана зі створенням, виробництвом та використанням іграшок.

Завдання Ради:

• здійснення організаційної  та методичної роботи щодо реалізації державної політики в галузі розроблення та виробництва іграшок;
  • участь у постановці іграшок на виробництво;
  • участь у роботі художньо-технічних рад підприємств-виробників іграшок на їхнє замовлення;
  • забезпечення психолого-педагогічної, художньо-технічної та санітарно-епідеміологічної експертизи зразків іграшок;
  • затвердження зразків-еталонів та погодження авторських зразків іграшок у процесі розроблення і впровадження їх у виробництво;
  • надання рекомендацій щодо використання іграшок імпортного виробництва для дітей відповідної вікової групи на підставі результатів психолого-педагогічної експертизи;
  • визначення доцільності використання іграшок у навчально-виховному процесі як навчально-наочних ігрових посібників;
  • участь в організації та  проведенні конкурсів на створення нових зразків іграшок, тематичних виставок кращих майстрів, авторів, педагогів;
  • надання практичної допомоги авторам, конструкторам, художникам, лабораторіям, конструкторським бюро підприємств усіх форм власності у розробленні нових видів іграшок;
  • підготовка тематичних переліків, каталогів, рекламно-інформаційних проектів, бюлетенів іграшок,  що виробляються в Україні;
  • пропаганда кращих зразків іграшок у засобах масової інформації;
  • забезпечення проведення сертифікації зразків іграшок.

Рада є однією з тих небагатьох структур в Україні, діяльність якої спрямована на підтримку вітчизняних виробників іграшок. Фахівці Ради надають авторам, конструкторам, художникам, підприємцям та підприємствам усіх форм власності допомогу  у межах своєї компетенції.

Виробники іграшок мають змогу ознайомитись з технічною та конструкторською документацією, опрацювати спеціальну літературу, ознайомитись з процедурою постановки іграшок на виробництво, прослідкувати, спираючись на зразки-еталони, процес модернізації виробництва, отримати консультацію тощо.

Проведення психолого-педагогічної експертизи на стадії авторської розробки (зразка) іграшки запобігає промисловим втратам  суб’єктами господарювання, дозволяє запрограмувати якість  іграшки на етапі розроблення.

Наявність у складі Ради кваліфікованих педагогів, психологів, спеціалістів МОЗ України та Мінекономрозвитку України у сфері технічного регулювання дозволяє отримати конструктивну допомогу усім заявникам, авторам та виробникам іграшок.