Графік роботи

Музей:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 18.00
  • неділя - понеділок - вихідні

Каса:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 17.00
  • Довідка: /044/ 253-54-00

Ми на мапі

 Раді запросити киян та гостей нашого міста на цікаву ексурсію до Державного Музею Іграшки! До Вашої уваги іграшки вітчизняного та імпортного виробництва: технічні та конструктивні іграшки, ляльки та фігурки, м'які іграшки, унікальна бібліотека поліграфічних та настільних ігор — все, що пропонувала іграшкова промисловість України протягом останніх 70-и років. Цими іграшками бавилося не одне покоління дітлахів, а сьогодні вони займають почесне місце в експозиції і повертають дорослих хоча б на годину в дитинство.

 Перлиною музейного зібрання є надзвичайно барвиста і розмаїта колекція українських народних іграшок з сиру, дерева, глини, трави, соломи. Саме вони допомагають дорослим і дітям в умовах сучасного великого міста не втратити відчуття приналежності до свого народу, його традиційної культури.

 Окрасою експозиції є етнографічні ляльки, які не тільки демонструють народний святковий одяг тієї чи іншої місцевості, а й наділені певними етнорисами зовнішності. Сувенірні ляльки роботи відомих українських авторів знайомлять відвідувачів музею з еталонами краси, характерними для того чи іншого народу, відкривають світ для дітей та дорослих.

 Іграшка як частка матеріальної культури, витвір мистецтва, засіб виховання та навчання, свідок історії, родинний оберіг не залишить байдужим жодного відвідувача музею, незалежно від віку, соціального та професійного статусу, матеріальних статків чи настрою.

 

Руйнуються імперії, зникають соціальні інститути, а ігри залишаються – з тими ж правилами, інколи – з тією ж ігровою атрибутикою. Настільні ігри не тільки розважають, тренують розум, вчать гідно програвати та здобувати перемогу, а й слугують предметом для соціальних аналогій, несуть багатовікову символіку.
Більшість існуючих сьогодні ігор були придумані на зорі цивілізації. Єгипет подарував нам древній калах, Індія – шахи, Китай – карти, Італія – лото, російські «Уголки» родом з Англії (усім відома «Хальма»), паперові ляльки – предмет древніх Японських культів. В ці ігри грали імператори і королі, служителі церкви і в’язні, моряки і землероби, аристократи і простолюдини. Лише наприкінці ХVIII ст. настільна гра входить до дитячого життя. Так за веселим дозвіллям діти виховували в собі честь і чесність, кмітливість і пошану до себе і своїх суперників.
Перед настільною грою схиляється вік і стать. Вашим суперником може бути хто завгодно, з будь-якої країни. Для успішної гри необхідно тільки знати правила. Гравці можуть подорожувати у просторі і часі, бо використовують найпотужнішу силу в світі: розум і фантазію.


Державний музей іграшки володіє унікальною бібліотекою настільних ігор 30-90 р. ХХ ст.., що налічує більше ніж 2500 найменувань. З цієї кількості було відібрано 300 експонатів, які яскраво ілюструють виховні ідеали радянської доби і професійні зусилля дорослих у створенні якісного продукту для розвитку і розваг дітей. Над створенням ігор працювали спеціалізовані видавництва, залучалися кращі дитячі ілюстратори (художники). Кожна гра вдосконалювалась і тільки доведена до еталону йшла у друк багатотисячними тиражами.

 

Засідання Ради проходять кожного другого і четвертого вівторка.

Вартість квитків

Вхідний квиток:

       - для дорослих – 20 грн.
       - для дітей, пенсіонерів та студентів денної форми навчання– 10 грн.

       - право на безкоштовне відвідування музею  мають діти до 5-ти років, діти сироти, інваліди І-ІІ групи, ветерани війни, багатодітні родини.

 Екскурсійні послуги:

- групова екскурсія - 15 грн. з особи;
- індівідуальна екскурсія (група до 3 осіб) – 50 грн.

 Інші послуги:

- комерційна фото та відеозйомка за попередньою домовленістю з адміністрацією;
- тематичний квест для дітей - 50 грн