Графік роботи

Музей:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 18.00
  • неділя - понеділок - вихідні

Каса:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 17.00
  • Довідка: /044/ 253-54-00

Ми на мапі

ДЕРЖАВНИЙ МУЗЕЙ ІГРАШКИ

Заснований у 2005 році у м. Києві. Підпорядкований Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. 

Ідея створення музею виникла у 1933 році, коли відповідно до Постанови ЦК ВКП(б) від 26 серпня 1933 року №202 «Про виробництво дитячої іграшки» було ініційовано  створення музеїв іграшок у Москві, Тифлісі, Ташкенті та Харкові. На виконання Постанови уряду УРСР у 1936 році у м. Києві була відкрита постійно діюча виставка іграшок, що започаткувала унікальне зібрання, основу фондів майбутнього музею іграшки. Джерелом поповнення музейних фондів були зразки-еталони іграшок українського виробництва, затверджені Комітетом з іграшок при Міносвіти України. Протягом 76 років зібрана 15-тисячна колекція іграшок, що наочно ілюструє історію українського іграшкового виробництва. Крім промислових зразків у фондах музею зберігаються унікальні авторські роботи та надзвичайно барвиста колекція українських народних іграшок. Перлинами  музейних фондів та експозиції вважаються лялька ХІХ ст. і пупс-африканець  родини академіка Олександра  Богомольця, ялинка з курячого пір’я роботи Софії Зими, діюча модель парового двигуна,  трансформер «Від коня до трактора» (40-ї роки ХХ ст.), піонерська залізниця (1954 рік).

Площа експозиції музею складає 168,0 кв.м, основний фонд налічує понад 15 тисяч предметів.  До штату музею  входять  педагогічні працівники (методисти), які одночасно є екскурсоводами (лекторами), спеціалісти в галузі музеїв, науковці (мистецтвознавці, педагоги, психологи).

За роки існування закладу було організовано багато різноманітних виставок. 

У 2006  та  2008 роках в музеї  проведено Всеукраїнські конференції  «Читання Марка Грушевського».

На базі музею  працює  Міжвідомча    художньо-технічна  рада з іграшок та навчально-наочних ігрових посібників (далі – Рада), що забезпечує проведення психолого-педагогічної експертизи нових зразків іграшок в процесі їх впровадження у серійне виробництво та затвердження  зразків-еталонів.

Фонди музею задіяні для консультативно-методичної роботи як навчально-наочна база.

Щорічно музей приймає близько 20-ти тисяч відвідувачів. Це, переважно, учні та студенти, а також їх батьки, дідусі і бабусі.

У планах музею  організація конкурсів щодо створення іграшок, шкіл-майстерності, проведення семінарів і конференцій для науковців і педагогів-практиків,  батьків, а також створення  ігрової кімнати для дітей.

Вартість квитків

Вхідний квиток:

       - для дорослих – 20 грн.
       - для дітей, пенсіонерів та студентів денної форми навчання– 10 грн.

       - право на безкоштовне відвідування музею  мають діти до 5-ти років, діти сироти, інваліди І-ІІ групи, ветерани війни, багатодітні родини.

 Екскурсійні послуги:

- групова екскурсія - 15 грн. з особи;
- індівідуальна екскурсія (група до 3 осіб) – 50 грн.

 Інші послуги:

- комерційна фото та відеозйомка за попередньою домовленістю з адміністрацією;
- тематичний квест для дітей - 50 грн