Все про ведмедиків для буклета

Улюблений персонаж дитячих казок, віршів і мультфільмів, предмет колекціонування, олімпійський символ, найулюбленіша дитяча іграшка, найщиріший подарунок на День закоханих – все це про ведмедика, який понад 100 років володіє серцями дітей та дорослих.

Іграшкові ведмедики – повновладні господарі оновленої експозиції Державного музею іграшки. До уваги відвідувачів промислові та авторські зразки 30-60-х років минулого століття, виготовлені з плюшу та фланелі, перші українські ведмедики із штучного хутра, їх сучасні клишоногі родичі. Вони створені відомими українськими художниками: Софією Зимою, Олександрою Карнаух, Оленою Сушковою (Донецька фабрика іграшок), Вікторією Редзюк (Київська фабрика іграшок «Перемога») та іншими.
Багато експонатів мають відомі в колишньому Радянському Союзі та в усьому світі імена та образи. Це символ ХХІІ Олімпійських ігор, що відбулися в 1980 році у Москві. Його автор Віктор Чижиков, ілюстратор книжок. Не залишиться невпізнаним Вінні-Пух, персонаж оповідань і віршів Алана Мілна, один з найвідоміших героїв дитячої літератури ХХ століття та мультфільмів компанії Діснея. Поруч з ним інший Вінні-Пух – улюбленець радянських дітей, народжений талантом мультиплікатора Федора Хитрука. Саме цей Вінні, озвучений Євгеном Лєоновим, став персонажем радянського гумористичного фольклору.
Фігурки іграшкових ведмедиків з поліетилену, гуми, пластизолю відрізняються майстерною стилізацією, анатомічною досконалістю, надзвичайно вдалим втіленням характеру володаря лісів та великого шанувальника меду. В експозиції представлено, зокрема, пластмасові ведмедики, виготовлені за ескізами відомого українського скульптора-анімаліста Юрія Рубана, автора величавого лева та зубра, які зустрічають відвідувачів Київського зоопарку. Добрі, затишні, надзвичайно позитивні «ведмежі» образи, створені Ларисою Дівинською, не залишать байдужими дітей і дорослих.
Набагато старші за своїх м’яких родичів богородські різьблені ведмеді. Вже понад 300 років мешканці російського села Богородське вирізають з липи рухливі іграшки, але найбільше поважають образ ведмедя. За уявленнями слов’ян, він – хранитель і податель доброї сили.
Неможливо не помітити тепле товариство сірих ведмедиків з блакитними носиками. Це Tatty Teddy, відомий дітям і дорослим в усьому світі. Він має свою власну історію, що починалася дуже сумно, але має щасливе продовження. Симпатичні мордочки Tatty Teddy можна побачити на листівках, сувенірах, брелоках.
Історію справжнього, «класичного» ведмедика Тедді (Teddy Bear), що почалася в далекому 1902 році з легкої руки американського президента Теодора Рузвельта, презентує українська художниця Оксана Скляренко зі своєю авторською колекцією. Кожен ведмедик пані Оксани має свій власний характер і є виразником індивідуального почерку майстрині.
Урізноманітнити експозицію дозволила співпраця Державного музею іграшки з приватним колекціонером Ольгою Лисенко, галереєю «Парсуна», компанією «Відкритий лист», українськими художниками (професіоналами та аматорами), сучасними вітчизняними виробниками м’яких іграшок.