Коли ялинка пахла мандаринами

Прес-реліз

ДО ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «КОЛИ ЯЛИНКА ПАХЛА МАНДАРИНАМИ”

На Кловському узвозі , 8 у Державному музеї іграшки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відкрилась виставка ялинкових прикрас ХІХ – ХХ ст. «Коли ялинка пахла мандаринами". В експозиції представлено близько 1000 експонатів, що знайомлять відвідувачів музею з традиціями Нового року в Радянському Союзі.

Гостей зустрічає ялинка, на гілках якої справжні шишки, целулоїдні та гумові дитячі іграшки, яблука, горіхи, іграшки-саморобки та залишки фабричних дореволюційних іграшок - так прикрашали новорічні деревця після зняття заборони на різдвяну ялинку у 30-хх роках ХХ століття. Окремої уваги заслуговують унікальні іграшки кінця ХІХ поч. ХХ ст. з тисненого картону ( так звані «дрезденки») - щедрий дарунок музею від київської родини Падерно. Поруч з ними старовинні іграшки з вати, картону, паперу, гірлянди та зірки з металевого дроту («плющенки»). Вражають дореволюційні іграшки з картону і тканини, що з любов’ю виготовлялися всією родиною у переддень різдвяних свят.
За радянських часів ялинка стала незмінним новорічним атрибутом. На зміну різдвяним янголам та херувимам прийшли фігурки дітей , казкові персонажі, іграшки з радянською символікою, а замість віфлеємської на верхівці ялинки засяяла червона п’ятикутна зірка.
До уваги відвідувачів новорічні іграшки з вати, картону, фольги, каркасні іграшки, скляні намиста, гірлянди з прапорців, іграшки з радянською символікою 30-40х рр. та іграшки з електричних лампочок, що виготовлялися у важкі повоєнні часи. В експозиції представлені прикраси, що є незмінними атрибутами ялинки 50 – 60-х рр: кукурудза, годинник з «Карнавальної ночі», супутники, космонавти. Унікальна ялинка з курячого пір’я, виготовлена у 1940 р. Софією Митрофанівною Зимою, є родзинкою новорічної експозиції.
Новорічна виставка доповнена плюшевими зайцями та ведмедиками, ляльками, паровозиками та літачками – найбажанішими новорічними подарунками для малечі.
Зустрічають і проводжають гостей Діди Морози – персонажі казок, нащадки” Святого Миколая або ж Карачуна – бога зимової холоднечі у древніх слов’ян. Поруч з ними Снігуроньки, даровані нам ХІХ століттям. Обов’язкові новорічні персонажі виготовлялися з вати, деревини, пап’є-маше, прес-маси.
Завітайте до Державного музею іграшки, пориньте у новорічно - різдвяну атмосферу, згадайте чим пахла ялинка у вашому дитинстві, подаруйте свято родині, розділіть справжні емоції зі своїми дітьми. Можливо після огляду експозиції та цікавої розповіді екскурсовода ви краще зрозумієте, що у святковому новорічному сьогоденні є традиційно українського, що залишено з радянських часів, що запозичено на заході, а що вигадано безмежною фантазією дітей та дорослих.

Телефон для довідок (044) 253-54-00

Режим роботи:
з вівторка по п’ятницю з 10.00 до 18. 00 (без обідньої перерви)
у суботу з 10.00 до 17.00
неділя, понеділок - вихідні

Вартість квитків:
діти, пенсіонери , студенти денної форми навчання – 5 грн.
дорослі - 10 грн.
екскурсійне обслуговування для групи до 15 осіб – 25 грн. (попередній запис на екскурсію)
індивідуальна екскурсія – 15 грн. (попередній запис на екскурсію)
Виставка ялинкових прикрас ХІХ – ХХ ст. «Коли ялинка пахла мандаринами"
працюватиме до 25 лютого2012 року включно .