Королівство ляльок

ПРЕС-РЕЛІЗ

18 листопада 2008 року у Державному музеї іграшки Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Київ, Кловський узвіз, 8 відкрилася виставка "Королівство ляльок".

Відвідувачі виставки зможуть простежити історію ляльки від тих часів, які прийнято називати доісторичними, коли лялька була культовим об'єктом, обрядовим атрибутом, до сучасності з розгалуженою "ляльковою культурою". До уваги відвідувачів промислові ляльки — іграшки, традиційні народні ляльки, театральні ляльки, а також сувенірні, інтер'єрні та колекційні ляльки.
Мовчазну суперечку на полицях виставкових шаф ведуть традиційні народні ляльки та матеріалізовані герої сучасних мультфільмів, досконалі ляльки-немовлята, довгоногі красуні Барбі з тілами топ-моделей. Народно-традиційні ляльки виготовлені з природних матеріалів (тканини, дерева, глини, соломи, льону, трави, кори тощо), близьких людині. Кращі зразки "бабусиних" ляльок зберігають пам'ять народу: історичну, побутову, обрядово-космологічну. Найголовніше, таку ляльку можна виготовити власноруч, відчувши себе творцем. Такі іграшки не здатні травмувати дитину ні фізично, ні морально. Невпинний рух людського суспільства вперед викликав до життя появу Барбі, а згодом суперниць (чи подруг?), вироблених іншими фірмами. Мабуть, ніхто не може позмагатися з Барбі за кількістю та тривалістю суперечок з приводу зовнішності. В наступному році Барбі виповниться 50 років.
Надзвичайно яскраво, виразно "презентують" радянський період в житті нашої країни фабричні ляльки 1930-1980-х рр., їх колективно-узагальнений образ став елементом світогляду самосвідомості багатьох поколінь радянських людей.
Поруч з ними — дорогі аристократичні ляльки ХІХ ст. у вишуканих сукнях, представники "золотої епохи" ляльок, втілення достатку, розкоші, елегантності. Такі ляльки приречені були потрапити до рук дівчаток з "вищого суспільства".
Не залишать байдужим жодного відвідувача інтер'єрні ляльки українських авторів. Сюрреалістичні, примхливо-вишукані, фантазійні вони є представниками "дорослого" лялькового світу.
Подорожуючи "Королівством ляльок", уважні відвідувачі зможуть прослідкувати шляхи розвитку "лялькового суспільства", можливо, провести паралелі з тим, що відбувалося відбувається зараз у суспільстві людей.

Т. 253-54-00