Графік роботи

Музей:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 18.00
  • неділя - понеділок - вихідні

Каса:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 17.00
  • Довідка: /044/ 253-54-00

Ми на мапі

Останні Новини

Новорічна історія

Новорічна історія

 

ДО ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ „НОВОРІЧНА ІСТОРІЯ”

 

Державний музей іграшки Міністерства освіти і науки України в переддень новорічних та різдвяних свят в рамках виставки „Новорічна історія” презентує колекцію ялинкових прикрас. Невелика, але надзвичайно насичена і змістовна експозиція (670 експонатів) знайомить відвідувачів музею з традиціями Нового року та Різдва в Радянському Союзі, Україні, країнах Західної Європи.


Гостей зустрічає ялинка, прикрашена в народному стилі: на її зелених гілках справжні червоні яблука, солом’яні іграшки, фігурне печиво (пряники), горіхи в срібній фользі, цукерки, а також обов’язкові свічки. Звичайно, вони сьогодні сяють завдяки електриці, але на відзнаку свята відкриття виставки спеціально для гостей будуть запалені справжні свічки. Саме так „оживляли” новорічне деревце до 30-х рр. минулого століття.
Зовсім недавно колекція музею поповнилася унікальними іграшками, виготовленими орієнтовно в 1860 – 1900 рр. з тисненого картону. Це щедрий дарунок музею від київської родини Падерно. А поруч – радянські іграшки з тисненого картону 1930 – 50 рр.
Вражають дореволюційні іграшки з картону і тканини, що з любов’ю виготовлялися всією родиною у переддень новорічних і різдвяних свят. Традиція саморобних ялинкових прикрас продовжена нашою сучасницею, художницею, педагогом Ольгою Даниловою, роботи якої піднімають настрій, занурюють в атмосферу дитячого свята.
Переходячи від однієї полиці до іншої, відвідувачі знайомляться з каркасними скляними іграшками 1950 – 60 рр., паперовими прапорцями 1940 – 50 рр. , героями казок на прищіпках (формові іграшки), першими лавсановими гірляндами 1960 – 70 рр., надзвичайно красивими скляними кулями 1980 – 90 рр., різноманітними верхівками (від „кремлівських” зірок 1930-50 рр. до сучасних декоративних, оздоблених золотою та срібною присипкою). Окремої уваги заслуговують кулі розписані ручним способом („hand made”) майстрами українських підприємств (зокрема Клавдієвської, Теребовлянської, Лисичанської фабрик ялинкових прикрас). А ялинка з курячого пір’я, виготовлена у 1940 р. Софією Митрофанівною Зимою, випередила появу перших штучних ялинок майже на 20 років.
Зустрічають і проводжають гостей Діди Морози – беззмінні персонажі казок, „нащадки” Святого Миколая або ж Карачуна – бога зимової холоднечі у древніх слов’ян. Поруч з ними Снігуроньки, даровані нам ХІХ століттям. Обов’язкові новорічні персонажі виготовлялися з вати, деревини, прес-маси.
Завітайте до Державного музею іграшки, познайомтеся з „ Новорічною історією”, пориньте вже сьогодні в новорічну та різдвяну атмосферу. Можливо після огляду експозиції та цікавої розповіді екскурсовода ви краще зрозумієте, що в сьогоднішньому Новому Році є традиційно українського, що привнесено з радянських часів, що запозичено на Заході а що вигадано безмежною фантазією дітей та дорослих.

 

Телефон для довідок та замовлення екскурсій (044) 253-54-00

Вартість квитків

Вхідний квиток:

       - для дорослих – 20 грн.
       - для дітей, пенсіонерів та студентів денної форми навчання– 10 грн.

       - право на безкоштовне відвідування музею  мають діти до 5-ти років, діти сироти, інваліди І-ІІ групи, ветерани війни, багатодітні родини.

 Екскурсійні послуги:

- групова екскурсія - 15 грн. з особи;
- індівідуальна екскурсія (група до 3 осіб) – 50 грн.

 Інші послуги:

- комерційна фото та відеозйомка за попередньою домовленістю з адміністрацією;
- тематичний квест для дітей - 50 грн