Новорічні паперові фантазії

Прес-реліз

3 грудня 2012 року о 15.00 в Державному музеї іграшки на Кловському узвозі, 8 відкривається виставка ялинкових прикрас «Новорічні паперові фантазії».

Цього разу моду на новорічну ялинку диктує папір, що поєднує древні традиції і сучасність, дозволяє виявити творчі здібності у виготовленні саморобних новорічних прикрас дітям та дорослим, дарує тепло та затишок родинного новорічного свята.
В експозиції представлені новорічні прикраси із фондів музею: картонажні іграшки ХІХ-ХХ ст. («дрезденки»), фігурки з пап’є-маше початку минулого століття, різдвяні літографічні янголи ХІХ століття, саморобні прикраси, виготовлені в київських родина понад сто років тому. Увазі відвідувачів пропонуються українські витинанки від Людмили Іванівни Проценко, відлік часу яких іде з ХVІІ століття. Характерні елементи паперового орнаменту (сніжинки-зірочки, постаті янголів, хрести) дозволяють «прочитати» свято.
Поряд з ними прапорці з радянською символікою, хлопавки, бонбоньєрки, гірлянди, ліхтарики, а також вишукані мініатюрні будиночки та ялинки, виготовлені з серветок, газет, модних журналів, пакувального картону та інших «негламурних» матеріалів.
Головним акцентом експозиції є квілінг, старовинне мистецтво скручування паперу, народжене в стінах монастирів у ХVІ столітті, захоплення гімназисток царської Росії та жінок з вищого світу, що стало популярним сьогодні. У сучасному вигляді цю техніку презентує студія Ольги Чугунової «Паперові кучерики» при Українському державному центрі позашкільної освіти при МОНмолодьспорту України. До дня Святого Миколая експозиція поповниться кращими роботами учасників конкурсу «Новорічна іграшка з паперу», проведеного Всеукраїнською освітньою мережею «Щоденник. ua». На переможців чекають цінні призи від ТОВ «Папір Фо Ю» та від ТОВ «Парк Київська Русь».
Родзинкою експозиції є ялинка, прикрашена авторськими роботами відомої української дизайнерки капелюшківМарти Холод.

Телефон для довідок: 253-54-00

Прес-реліз

В експозиції представлені новорічні прикраси із фондів музею: картонажні іграшки ХІХ-ХХ ст. («дрезденки»), фігурки з пап’є-маше початку минулого століття, різдвяні літографічні янголи ХІХ століття, саморобні прикраси, виготовлені в київських родина понад сто років тому. Увазі відвідувачів пропонуються українські витинанки відлік часу яких іде з ХVІІ століття. Авторські роботи Людмили Іванівни Проценко передають характерні елементи паперового орнаменту (сніжинки-зірочки, постаті янголів, хрести) в яких «читається» свято.
Поряд з ними прапорці з радянською символікою, хлопавки, бонбоньєрки, гірлянди, ліхтарики, а також вишукані мініатюрні будиночки та ялинки, виготовлені українською художницею Еллен Орро та її десятилітньою донькою Дариною Орро з серветок, газет, модних журналів, пакувального картону та інших «негламурних» матеріалів. Свої «паперові фантазії» пропонують відвідувачам виставки народний майстер декоративно-ужиткового мистецтва Міла Фонрай та майбутні митці, а сьогодні студенти кафедри дизайну Київського Національного університету технологій та дизайну.

Телефон для довідок: 253-54-00