Іграшкові ведмедики

Іграшкові ведмедики – повновладні господарі оновленої експозиції, яка відкривається у Державному музеї іграшки 11 березня 2009 року о 15.00 годині за адресою Кловський узвіз, 8.

До уваги відвідувачів промислові та авторські зразки 30-60-х років минулого століття, виготовлені з плюшу та фланелі, перші українські ведмедики із штучного хутра, їх сучасні клишоногі родичі. Вони створені відомими українськими художниками: Софією Зимою, Олександрою Карнаух, Оленою Сушковою (Донецька фабрика іграшок), Вікторією Редзюк (Київська фабрика іграшок «Перемога») та багатьма іншими.
Багато експонатів мають відомі в колишньому Радянському Союзі та в усьому світі імена та образи. Це символ ХХІІ Олімпійських ігор, що відбулися в 1980 році у Москві. Не залишиться невпізнаним Вінні-Пух, персонаж оповідань і віршів Алана Мілна. Поруч з ним інший Вінні-Пух – улюбленець радянських дітей, народжений талантом мультиплікатора Федора Хитрука.
Набагато старші за своїх м’яких родичів богородські різьблені ведмеді.
Неможливо не помітити тепле товариство сірих ведмедиків з блакитними носиками. Це Tatty Teddy, відомий дітям і дорослим в усьому світі. Симпатичні мордочки Tatty Teddy можна побачити на листівках, сувенірах, брелоках.
Історію справжнього, «класичного» ведмедика Тедді (Teddy Bear), що почалася в далекому 1902 році, презентує українська художниця Оксана Скляренко зі своєю авторською колекцією. Урізноманітнити експозицію дозволила співпраця Державного музею іграшки з приватним колекціонером Ольгою Лисенко, галереєю «Парсуна». Доповнює експозицію «тепла» компанія
клишоногих сучасного вітчизняного виробництва.
В експозиції представлено, зокрема, пластмасові ведмедики, виготовлені за ескізами відомого українського скульптора-анімаліста Юрія Рубана, автора величавого лева та зубра, які зустрічають відвідувачів Київського зоопарку. Добрі, затишні, надзвичайно позитивні «ведмежі» образи, створені Ларисою Дівинською, не залишать байдужими дітей і дорослих.
Улюблений персонаж дитячих казок, віршів і мультфільмів, предмет колекціонування, олімпійський символ, найулюбленіша дитяча іграшка, найщиріший подарунок на День закоханих – все це про ведмедика, який понад 100 років володіє серцями дітей та дорослих.
, відомий дітям і дорослим в усьому світі. Він має свою власну історію, що починалася дуже сумно, але має щасливе продовження. Симпатичні мордочки Tatty Teddy можна побачити на листівках, сувенірах, брелоках.
Історію справжнього, «класичного» ведмедика Тедді (Teddy Bear), що почалася в далекому 1902 році з легкої руки американського президента Теодора Рузвельта, презентує українська художниця Оксана Скляренко зі своєю авторською колекцією. Кожен ведмедик пані Оксани має свій власний характер і є виразником індивідуального почерку майстрині.
Урізноманітнити експозицію дозволила співпраця Державного музею іграшки з приватним колекціонером Ольгою Лисенко, галереєю «Парсуна», компанією «Відкритий лист», українськими художниками (професіоналами та аматорами), сучасними вітчизняними виробниками м’яких іграшок.