Рік новий народився

Прес-реліз
До відкриття виставки новорічних прикрас „РІК НОВИЙ НАРОДИВСЯ”
в Державному музеї іграшки

В день Святого Миколая Державний музей іграшки як подарунок для дітей і дорослих презентує нову експозицію. Це виставка новорічних та ялинкових прикрас, що триватиме до кінця лютого наступного 2008 року.

Традиційно музей знайомить відвідувачів з історією виробництва ялинкових прикрас і штучних ялинок в Україні з 30-х років минулого століття. Нові технології, матеріали, суспільна ідеологія, мода – всі ці чинники неминуче впливали на зовнішній вигляд ялинкових прикрас і, врешті решт, формували „обличчя” Нового року 30 – 90 рр. минулого століття. Скляні кукурудзи 60-х, парашутисти та дирижаблі з радянською символікою, фігурки космонавтів 60-х рр. є символами свого часу. Тільки у стінах нашого музею зустрічаються святково вбрані ялинки різних епох.
Але у всі часи новорічні свята найбільше вабили малечу. То ж якими були подарунки „з ялинки” раніше? Що спільного у сучасних кіндер-сюрпризів та шоколадних „бомб” 40 – 50 рр.? Як зробити новорічну подарункову упаковку такою, щоб вона не поступалася самому подарункові? У пошуках відповіді на це запитання спробуємо зазирнути в минуле.
Іграшки саморобки у всі часи дозволяли зробити ялинку затишною, по-справжньому сімейною, а очікування свята набувало чарівності і загадковості. Паперові янголи, саморобні ялинкові прикраси, іграшки-орігамі зайвий раз нагадують про це дорослим та дітям.
Святий Миколай роботи українського художника Володимира Піонткевича – господар сьогоднішнього свята. Поруч з ним колядники: хлопчик і дівчинка в очікування солодких подарунків та янгол, який тримає подарунки напоготові. Ці унікальні авторські роботи надані приватним колекціонером, виробником іграшок Ольгою Лисенко.
Різдвяна ялинка з фігурним печивом, солом’яними та паперовими прикрасами, червоними яблучками виглядає аж занадто скромно порівняно з пишними зеленими красунями, вбраними в дорогі ялинкові прикраси, що заполонили вітрини магазинів. Але саме такою була різдвяна ялинка минулих віків, і , як не дивно, саме вона привертає найбільше уваги сьогоднішніх малюків, незалежно від престижності школи, в якій вони навчаються, або матеріальних статків родини. „Справжня!” – захоплено вигукують діти.
Музей народної архітектури та побуту України НАН України надав для експонування Різдвяний вертеп (шопку) – невід’ємний атрибут свята, традиція якого сягає 16 століття. Вертепна скринька зі Львівщини традиційно показує сцену Різдва Христового у Віфлеємській печері.
Особливе місце в експозиції займають унікальні іграшки ХІХ століття, виготовлені з пресованого картону, фігурки з вати, датовані кінцем ХІХ початком ХХ століття, саморобні іграшки сторічної давнини – все це безцінні дарунки наших відвідувачів, які цінують історію іграшки.
Не тільки ялинки та іграшки занурять вас у атмосферу свята. Невід’ємними атрибутами новорічних карнавалів, святкових ранків у дитячому садочку або школі були костюми зайчиків, білочок, сніжинок, а також маски казкових звірят.
Згадайте Новий Рік свого дитинства, розкажіть про нього своїм дітям, збережіть родинні святкові традиції на довгі роки.

Телефон для довідок тел. 253-54-00