Графік роботи

Музей:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 18.00
  • неділя - понеділок - вихідні

Каса:

  • ВТ – СБ - 10.00 – 17.00
  • Довідка: /044/ 253-54-00

Ми на мапі

Останні Новини

Квиток у дитинство

Квиток у дитинство

Інформація для засобів масової інформації

(до відкриття виставки „Квиток у дитинство”, присвяченої 1-й річниці створення Державного музею іграшки Міністерства освіти і науки України)

Ідея створення музею іграшки в Україні набула реальних обрисів ще в далекому 1933 році. Відповідно до постанови Президії ЦКК ВКП(б) і Колегії НКРІ СРСР було вирішено вийти з пропозицією до Ради Народних Комісарів СРСР про організацію музеїв іграшок не лише в Києві,  а й у Москві (на базі Загорського музею іграшки), Харкові, Тифлісі, Ташкенті. Цим же документом були створені комітети з іграшок при Народних Комісаріатах освіти у складі представників народних комісаріатів , легкої промисловості, охорони здоров’я, а також інших організацій, причетних до виробництва іграшок. Комітети з іграшок розглядали нові зразки, що впроваджувались у виробництво, сприяли залученню до створення нових іграшок  художників, педагогів, конструкторів. Кращі зразки були  представлені на постійно діючій виставці дитячої іграшки, створеній в м . Києві у 1936 році при НКО УРСР . Так була започаткована унікальна колекція іграшок,  що наочно ілюструвала здобутки вітчизняної іграшкової промисловості, стимулювала розширення асортименту підприємств.

 

Протягом 70 років зібрано понад 15 тисяч зразків іграшок. Колекція стала основою музейних фондів Державного музею іграшки, створеного розпорядженням  Кабінету Міністрів України від 16.11.2003 р. №640-р.Крім промислових зразків іграшок в музейному зібранні представлені ексклюзивні  авторські роботи лялькарів радянської доби, унікальна бібліотека настільно-поліграфічних ігор, надзвичайно барвиста і радісна колекція українських народних іграшок.

Найголовніше, що музейні фонди постійно поповнюються зразками, рекомендованими до виробництва Міжвідомчою  радою з іграшок   при МОН України.

Історія вітчизняної іграшкової промисловості повторюється на новому витку  спіралі: у 30-х роках масове виробництво іграшок в УРСР тільки зароджувалось, відчувався гострий брак нових якісних за змістом та художнім оформленням зразків. Сьогодні „іграшківці” повільно але впевнено „стають на ноги” після економічного занепаду 90-х років. Так само не вистачає професійних авторів, що розробляють нові зразки, а також технологів та інших фахівців.

Педагоги, психологи, медики, художники та інші фахівці, які працюють в Раді з іграшок при МОН України, надають консультативно-методичну допомогу виробникам.

Тісна співпраця Державного музею іграшки та Ради дозволяє максимально задіяти музейні фонди як навчальну базу для виробників, активно пропагувати кращі вітчизняні розробки. В свою чергу виробники іграшок  стають  вірними друзями музею, завдяки якому сучасні промислові зразки через декілька років стануть історією.

Створення музею дозволило налагодити культурно-освітню та виставкову діяльність. З експозицією охоче ознайомляться студенти, педагоги, колекціонери, дітлахи. Хтось розглядає експонати з точки зору їх мистецької цінності, хтось знайомиться з історією іграшки як засобу виховання дітей, а інший з особливим хвилюванням відшукує іграшку свого дитинства. До музею можна приводити навіть дошкільнят, адже предмет споглядання близький і знайомий навіть найменшим відвідувачам. 

В планах новоствореного закладу організація конкурсів на створення кращої іграшки, шкіл майстерності, конференцій, семінарів для науковців і практиків, батьків. Чекає свого часу ідея створення ігротеки або ігрової кімнати, адже діти  з притаманною їм чистотою і наївністю питають: „А коли тьотя дістане іграшку з шафи?”. Для реалізації численних  задумів музей потребує допомоги небайдужих людей, меценатів, спонсорів. Заможні українці, які здатні підтримати новостворений заклад, не обов’язково мають  бути тонкими цінителями  мистецьких творів або розумітися на тонкощах виробництва іграшок. Унікальні експонати Державного музею іграшки здатні торкнутися душі кожного, хто з ними познайомиться, оскільки дітьми були всі…

Отже, Державний музей іграшки гостинно відкриває двері для всіх бажаючих і запрошує отримати квиток у дитинство.

тел. 253-54-00

Вартість квитків

Вхідний квиток:

       - для дорослих – 20 грн.
       - для дітей, пенсіонерів та студентів денної форми навчання– 10 грн.

       - право на безкоштовне відвідування музею  мають діти до 5-ти років, діти сироти, інваліди І-ІІ групи, ветерани війни, багатодітні родини.

 Екскурсійні послуги:

- групова екскурсія - 15 грн. з особи;
- індівідуальна екскурсія (група до 3 осіб) – 50 грн.

 Інші послуги:

- комерційна фото та відеозйомка за попередньою домовленістю з адміністрацією;
- тематичний квест для дітей - 50 грн